Канада допомагає Україні модернізувати гелікоптери для перехоплення дронів-камікадзе типу Shahed.
Про це сказав Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський під час зустрічі з журналістами, на якій був присутній кореспондент «Мілітарного».
Під час інтерв’ю Сирський зауважив, що армійська авіація ефективно перехоплює ворожі дрони-камікадзе та щодня бере участь у таких операціях.
Він також додав, що наразі країна масштабно розвиває цей напрямок і співпрацює з партнерами з різних країн, перш за все з канадськими.
Компанії з Канади передають Україні сучасне обладнання для модернізації гелікоптерів та підвищення їх бойових можливостей. Насамперед йдеться про оптичні системи спостереження і націлювання.
«Ми масштабуємо цей напрям. Організовано співпрацю з партнерами — передусім канадськими — які дають нам змогу отримати сучасні системи спостереження й прицілювання, що підвищують бойові можливості наших гелікоптерів», — заявив Головнокомандувач.
Слід зазначити, що Канада є одним із лідерів з виробництва військових оптичних засобів спостереження і націлювання.
Зокрема, компанія Wescam співпрацює з провідними світовими виробниками безпілотників, такими як Baykar Makina та General Atomics, постачаючи їм оптичні системи.
Окрім передачі обладнання, нещодавно Німеччина та Канада погодилися профінансувати виробництво українських дронів-перехоплювачів Shahed для нарощування їхнього виробництва.
Цей внесок робить Канаду одним із найважливіших інвесторів в українську програму дронів-перехоплювачів.
Треба зауважити, що окрім гелікоптерів, до перехоплення російських дронів також залучалася легкомоторна авіація.
Так, у квітні 2024 року на Одещині поршневий навчально-тренувальний літак Як-52 збив російський розвідувальний дрон.
Такий підхід також використовують й росіяни, які переобладнали навчально-тренувальний літак Як-52 у легкомоторний винищувач під назвою Як-52Б2 для протидії далекобійним дронам-камікадзе.
У результаті проведеної модифікації літак отримав можливість нести до 90 кг корисного навантаження під кожним крилом. Як бойове спорядження використовуються радар кругового огляду та напівавтоматичний карабін 12-го калібру, призначений для ураження безпілотників.