Збройні Сили України до кінця 2025 року завершать основні етапи переходу на корпусну організаційну структуру.
Про це повідомляє кореспондент «Мілітарного» який був присутній на зустрічі Головнокомандувача Олександра Сирського з журналістами.
«Ми минулого року розпочали реорганізацію Збройних Сил в умовах ведення бойових дій та передбачили створення армійських корпусів. Головна мета переходу на нову організаційну структуру — підвищити ефективність наших дій та зменшити навантаження на органи військового управління», — зазначив Головнокомандувач.
За словами Сирського, у рамках цієї реформи планується скоротити кількість підпорядкованих об’єктів управління для кожного керівного органу. При цьому рівень оперативно-стратегічних угруповань військ (ОСУВ) збережеться, а оперативно-тактичні угруповання (ОТУ) та тактичні групи будуть поступово замінені армійськими корпусами.
Також він повідомив, що перша черга управлінь армійських корпусів разом із підрозділами забезпечення вже пройшла бойове злагодження, отримала визначені смуги відповідальності та комплекти військ.
Одним із прикладів є заміна тактичної групи «Вугледар» одним з новостворених армійських корпусів Сухопутних військ.
- 141-ша окрема механізована бригада
- 23-тя окрема механізована бригада
- 17-та окрема важка механізована бригада
- 31-ша окрема механізована бригада
- 33-тя окрема механізована бригада
Нагадаємо, що у випадку Збройних Сил України армійський корпус — це оперативно-тактичне об’єднання, яке включає декілька лінійних бригад і допоміжні підрозділи. Наприклад, до складу 20-го армійського корпусу увійшли 33-тя, 31-ша, 23-тя, 141-ша окремі механізовані бригади, а також 17-та окрема важка механізована бригада.
Головна ідея корпусної реформи полягає у створенні сталих військових угруповань, які, на відміну від тимчасових тактичних груп, матимуть постійне командування та постійно знаходитимуться на одній ділянці фронту.
Формування корпусної структури дозволить ефективніше координувати дії між бригадами, а також забезпечувати оперативне управління великими силами на театрі воєнних дій.
«Я сподіваюся, що така реорганізація дасть нам можливість, по-перше, зекономити особовий склад, тобто більш раціонально використовувати наших військовослужбовців, які безпосередньо виконують бойові завдання. А також — створити більше дієздатних резервів, щоб мати змогу проводити активні контрнаступальні й наступальні дії», — заявив Сирський.
Він також наголосив, що командири корпусів самостійно формують своє управління, включно з добором заступників. Це сприяє омолодженню оперативного керівного складу армії.
«Переважна більшість командирів корпусів — це колишні командири бригад, які відзначились на полі бою. Їхні заступники, начальники штабів — так само. Ми сподіваємося, що така реорганізація дасть нові можливості в плані ефективності застосування частин, застосування бойового досвіду, посилення контролю за бригадами, зменшення наших втрат та збільшення обсягів знищених ворогів», — додав він.
Детальніше про корпусну структуру, а також про можливий вплив реорганізації ЗСУ на фронт, ви можете подивитись у нашому Мілітарному подкасті.