Українські морпіхи долучилися до навчання військових крайн-партнерів на Sea Breeze 2025

Українські морпіхи долучилися до навчання військових крайн-партнерів на Sea Breeze 2025
Українські інструктори навчають військових країн партнерів під час навчань Sea Brerze. Фото 30 корпусу морської піхоти

Українські морпіхи зі складу 30 корпусу морської піхоти навчали військових Румунії та Молдови сучасній тактиці штурму укріплень в рамках багатонаціональних навчань Sea Breeze 2025.

Про це повідомила пресслужба 30 корпусу морської піхоти.

На одному з полігонів країни-партнера триває активна амфібійна фаза міжнародних навчань Sea Breeze 2025. У рамках якої зведена група з військовослужбовців Збройних сил Румунії та Молдови на «Хамві», а також курсантів військової академії міста Одеса під керівництвом українських інструкторів з 30-го корпусу морської піхоти відпрацьовують штурм ворожих позицій.

Кілька днів інструктори з України проводили інтенсивну підготовку іноземних військових. Бійці називають цей досвід цінним і реальним, адже він базується на реальних бойових діях.

«Ось на минулого заняття по окопам був інструктор, його позивний – Кіпіш. І він, дійсно… Поговорили з ним окремо в стороні, він мені розповів. Так, і сказав: “Макс, ось це не працює, якщо так кидаєш гранату”. І він мені каже: “Завжди підключай голову, якщо бачиш — закидай гранату”», – розповів Максим — один з військовослужбовців Збройних сил Молдови.

Особливу увагу українські інструктори приділили ознайомленню з дронами. Над полігоном регулярно підіймалися безпілотники зі скидами та FPV для демонстрації вразливостей під час атак.

Українські інструктори скидають кульки з водою з дронів на військових країн партнерів під час навчань Sea Brerze. Стоп-кадр з відео 30 корпусу морської піхоти

«До того моменту, поки не приїхали інструктори з України, я не знав дуже багато. Ми не знали, що таке дрон FPV, як це все працює, я навіть уявити собі не міг», – розповідає Максим.

Навчання не обмежилися лише відпрацюванням тактичних дій. Великий акцент був зроблений на бойовій медицині. За словами одного з учасників, три дні з українськими інструкторами дали більше, ніж шість курсів ТСС з американськими інструкторами.

Тренування з тактичної медицини під час навчань Sea Brerze. Фото 30 корпусу морської піхоти

«Передаю їм досвід нашої великої війни і якісь фішечки. Також ми навчаємося від них також, але все ж таки навчаємося більше. Підготовка відрізняється в якості тактики як такої. Це виглядає дуже красиво, злагоджено, але я розумію, чому це так. Тому що в них є час злагоджувати підрозділи. На жаль, у нас в Україні дуже мало часу це робити, але партнери нам дуже в цьому допомагають», – розповів Михайло, один з українських інструкторів.

Sea Breeze

Sea Breeze exercise («Сі Бриз») — це щорічні міжнародні навчання, які відбуваються відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в галузі військових відносин між Україною та США, який був підписаний між двома міністерствами оборони ще в 1993 році.

Перші такі навчання відбулися у кінці серпня 1997 року. Їх проводили поблизу Донузлаву (Крим) та на полігоні «Широкий Лан» на півдні Миколаївщини. За винятком 2000, 2003, 2006 та 2009 років Україна завжди брала участь у цих навчаннях. Виключенням став також 2022 рік, однак вже у 2023 році Україна відновила участь.

У 2025 році у наземній компоненті навчань беруть участь морські піхотинці США та України, а також сухопутні війська з Болгарії, Молдови, Румунії та Туреччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *